Gdzie zjeść

Niezależnie od ograniczeń budżetowych, czasowych, czy też wymagań żywnościowych, nie rozczarujesz się Krakowem. Miasto oferuje potrawy kuchni polskiej i międzynarodowej, eleganckie restauracje, przytulne kawiarenki oraz najlepsze uliczne przekąski. Tutaj można znaleźć pełną listę rekomendowanych punktów gastronomicznych.

Jeśli szukasz miejsca blisko Centrum Kongresowego ICE, wystarczy przejść Mostem Grunwaldzkim na drugą stronę Wisły, by odkryć bogactwo restauracyjnej oferty Kazimierza pełnego przytulnych barów, bistro i restauracji.

W większości lokali gastronomicznych napiwek nie jest doliczany do rachunku. Zazwyczaj przyjmuje się, że zadowolenie z usługi nagradza się napiwkiem w wysokości 10% usługi.

Co jeść

Kraków i Małopolska mogą poszczycić się produkcją wielu wyrobów lokalnych, których pochodzenie i oznaczenia geograficzne są chronione przez UE. Podczas zwiedzania miasta można spotkać punkty oferujące takie lokalne specjały jak:

  • oscypek – wędzony ser owczy produkowany wyłącznie w rejonie Tatr,
  • obwarzanek krakowski – jeden z symboli Krakowa, który zgodnie z recepturą jest najpierw obgotowywany we wrzątku (obwarzany), a następnie pieczony. Obwarzanki najczęściej są posypywane makiem, solą lub sezamem,
  • chleb prądnicki – tradycyjny chleb żytni wypiekany w dawnych podkrakowskich wsiach (Prądniku Czerwonym i Prądniku Białym). Bochenki mają zazwyczaj okrągły lub owalny kształt, a jeden bochen może ważyć do 14 kg. Utrzymują świeżość nawet do dwóch tygodni,
  • jabłka łąckie – specjalna odmiana jabłek z Kotliny Łąckiej o bardzo soczystym, lekko kwaśnym aromacie z wyraźnym rumieńcem na skórce.

Woda

Krakowska woda z kranu jest całkowicie zdatna do picia.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję